« Prosinac 2017 »

Poduzetništvo u eTwinning projektima
Autor: Administrator , 23. 10. 2017.

Poduzetništvo u eTwinning projektima

Od 5.-8. listopada u Krakowu je održan kontaktni seminar „Poduzetništvo u eTwinning projektima“ na kojem je sudjelovala nastavnica Prirodoslovne i grafičke škole Rijeka mr.sc. Marina Pavlić.

Seminar je organizirala poljska nacionalna služba za podršku u eTwinningu, sudjelovalo je ukupno 67 sudionika iz 11 europskih zemalja. Osim nastavnice iz Prirodoslovne i grafičke škole Rijeka na seminaru su sudjelovala i 4 nastavnika iz različitih srednjih strukovnih škola iz cijele Hrvatske (Split, Osijek, Opuzen i Varaždin).

Seminar je organiziran radi poticanja sudionika na korištenje portala eTwinning za komunikaciju i suradnju u eTwinning projektima. Tijekom predavanja i radionica sudionici aktivnosti imali su se prilike detaljno upoznati s mogućnostima eTwinning platforme. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. Zajednica obuhvaća oko 500 tisuća nastavnika, 185 tisuća škola koje su do sada sudjelovale u 64 tisuće projekata.Na radionicama profesionalnog usavršavanja sudionici su razvijali svoje vještine korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi i provedbi projekta. Veliki dio vremena bio je posvećen pronalasku partnera i zajedničkom dogovaranju novih projekata.

Prof. Marina Pavlić ostvarila je partnerske odnose s profesorima srednjih strukovnih škola iz Poljske, Cipra i Hrvatske (Split) te je dogovorila novi eTwinning projekt pod nazivom „Tradition Nutrition“ koji će se realizirati tijekom ove školske godine.

Sve aktivnosti ovog kontaktnog seminara bile su financirane u okviru programa Erasmus+, eTwinning od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.