« Studeni 2019 »

Sportski uspjeh naših učenica
Autor: Administrator , 27. 3. 2019.

Plivačice Primorje Aqua Marisa su na Državnom juniorskom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju održanom 23. i 24. ožujka 2019. u Zagrebu na Bazenu Utrine osvojile tri naslova državnih prvakinja i jedan naslov viceprvakinja te su potvrdile da su najbolje u državi. Zlatne su medalje ponovo osvojene nadmoćno nad konkurencijom uz velike bodovne razlike po disciplinama.

S posebnim ponosom ističemo da su dio te uspješne ekipe učenice 2. PG razreda naše škole, Matea Butorac i Ivana Radetić. Matea Butorac je prvakinja u solu, a duet Matea Butorac i Ivana Radetić s rezervom Ivonom Stojšić je osvojio srebrnu medalju. S osvojena tri zlata i jednim srebrom Matea Butorac je najuspješnija juniorka Republike Hrvatske ove sezone i potvrdila je svoj status najbolje hrvatske sinkro plivačice.

Osim gore spomenutog natjecanja, naše su učenice kao članice Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris potvrdile status daleko najboljeg kluba u državi na Državnom prvenstvu u slobodnim rutinama održanom u veljači u Zagrebu. Podsjećamo da su osim državnih natjecanja sudjelovale i na Ruskom kupu održanom od 20. do 24. studenog u Sankt Peterburgu.