« Travanj 2020 »

Okrugli stol – predstavljanje knjiga Krsnik, autorice Ane Cerovac, i Izazov krvi, autorice Vesne Kurilić
Autor: Administrator , 16. 3. 2020.

U četvrtak 5. ožujka 2020. u našoj školi održao se okrugli stol s temom predstavljanja dviju knjiga Krsnik i Izazov krvi. Okruglom stolu prisustvovali su mnogi učenici, ali i profesori. Gosti okrugloga stola bile su autorice knjiga Ana Cerovac i Vesna Kurilić, te profesor multimedijske skupine predmeta Zlatko Ožanić, ujedno urednik i nakladnik. Okrugli stol vodio je profesor povijesti Josip Naglić. Učenici i profesori gostima su postavljali pitanja vezana uz inspiraciju autora, tijek i način pisanja, ali i sam proces izdavanja knjiga. Raspravljalo se o mogućnostima koje mladi autori imaju u Hrvatskoj te o samom načinu života autora, količini uloženoga vremena te odgovornosti prema pisanju. Događaj smo završili čestitkama autoricama. Učenici i profesori imali su mogućnost kupiti knjigu, a gosti su dijelili autograme. Svi smo se jako zabavili i mnogo toga naučili.  Nadamo se ponovnom organiziranju sličnih druženja i događanja.
                                                                                                                               L. K.