« Ožujak 2017 »

[OPŠIRNIJE]

Humanost na djelu

Humanitarne aktivnosti u školi

Jedno od obilježja Prirodoslovne i grafičke škole je sudjelovanje u raznim humanitarnim akcijama, s ciljem da se kod učenika potiče i razvija socijalna osjetljivost i pozitivno ozračje. Ljubav, solidarnost, požrtvovnost, nesebičnost – kvalitete su koje se nastoji kod učenika osnažiti kako bi postale dio njihovog životnog stila.

Neke od humanitarnih aktivnosti koje se održavaju u školi:

• Dan kolača
  • Crveni križ
  • Posjet Dječjoj bolnici Kantrida
  • Posjet  Caritasovo domu za žene i djecu – žrtve obiteljskog
  • Posjet dječjem Domu "Ivana Brlić Mažuranić " u Rijeci i Lovranu
  • „Za 1000 radosti“ – Božićna akcija Caritasa

Primjerice, u i u ovoj školskoj godini svi razredi uključili su se u akciju "Mladi protiv gladi" prikupljajući hranu, higijenske potrepštine ili novčane priloge. Za Dan Crvenog križa prikupljala se odjeća a nisu izostali ni posjeti pojedinih razreda djeci u dječjem domu Ivana Brlić-Mažuranić u Rijeci. U dogovoru s Domom, stručna suradnica – psihologinja – sačinila je raspored posjeta prema kojem su  predstavnici pojedinih razreda odlazili u Dom i prigodnim poklonima razveseljavali  djecu. Druženja su bila nezaboravna a često puta završavala su i suzama.

Predstavnice I-ET razreda s poklonima za djecu