« Listopad 2017 »

Prirodoslovna i grafička škola Rijeka je

• otvorena
  • inovativna
  • kreativna
  • polivalentna
  • eko-škola

Prirodoslovna i grafička škola Rijeka prepoznatljiva je u svojoj sredini kao "otvorena škola" koja je svojom uspješnom komunikacijom prvenstveno s učenicima, ali i roditeljima, pokrenula niz aktivnosti i projekata povezujući se sa brojnim suradnicima, volonterima, donatorima u lokalnoj zajednici, međunarodnoj suradnji i projektima Europske unije u odgoju i obrazovanju.

Trenutno imamo 19 razreda s 480 učenika/ica (200 dečka i 280 djevojke)

U školi se obrazuje 9 odgojno-obrazovnih programa:

8 četverogodišnjih:

• prirodoslovna gimnazija
  • kemijski tehničar
  • ekološki tehničar
  • medijski tehničar
  • web dizajner
  • grafički  urednik-dizajner

3 trogodišnja:

• grafičar dorade
  • grafičar tiska
  • fotograf

Mi smo škola u kojoj su zastupljeni različiti programi i projekti i izvan redovne nastave. Primjerice:

Međunarodni projekti na kojima radimo već deset godina

1. EKO škola

Imamo brončanu Zelenu zastavu - svake godine sudjelujemo na državnim natjecanjima s visokim plasmanima, a na županijskoj razini često budemo prvi ili drugi

2. GLOBE projekt

Na državnim natjecanjima godinama budemo najbolji u posebnim projektima na kojima se radi.

Oba projekta se realiziraju u suradnji s lokalnom zajednicom i udrugama županije.

Državni i županijski projekti:

1. uključivanje u kreativne natječaje (Siemens, DM, L'Oreal, Dizajniraj svoju bilježnicu, Tetra-pak…)
  2. uključivanje u eko projekte lokalne zajednice (INA, Park prirode Učka...)
  3. rad s nadarenim učenicima kroz radionice, okrugle stolove, predavanja, prezentacije
  4. fotografski projekti ("Čije je ovo, ovo nije moje", "Prozor"...)

Projekti škole

Mnoge su izvannastavne aktivnosti, dodatni i dopunski sadržaji koji se odvijaju u Školi.

U školi postoji i obrazovanje odraslih za sve obrazovne programe koji postoje i u redovnoj nastavi.

Organiziramo izlete, ekskurzije, druženja u otvorenim danima škole itd….